ATP Doha: Poraz Dodiga

553

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio probiti u polufinale ATP turnira u katarskoj Dohi nakon što je u četvrtfinalu izgubio od Talijana Andreasa Seppija u dva seta 7-5, 6-4 nakon sat i pol igre.

Seppi se još jednom pokazao kao “crna mačka” za Dodiga, kojeg je svladao i po šesti puta u sedam međusobnih mečeva. Dodig je imao svoje šanse u meču, imao je “break” u oba seta, a nakraju nije dobio nijedan. Međugorac je oduzeo servis Seppiju kod 1-1 u prvom setu, Talijan izjednačio na 4-4, a u 12. igri napravio još jedan “break” za dobitak seta. I u drugom setu je Dodig poveo, Seppi izjednačio na 3-3, pa napravio još jedan “break” za 5-3, da bi Dodig odigrao možda i najbolji gem kada je Talijan servirao za meč. No, Ivan potom nije uspio potvrditi “break” svojim servisom i Seppi je otišao u polufinale gdje ga čeka Čeh Tomaš Berdych.

Ranije se u Dohi Ivo Karlović plasirao po prvi put u karijeri u polufinale ovog turnira pobijedivši u četvrtfinalu najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića sa 6-7 (2), 7-6 (6), 6-4 nakon dva sata i 16 minuta igre. Po drugi put u karijeri Ivo Karlović pobijedio je najboljeg tenisača svijeta. Prije sedam godina označio je kraj vladavine Rogera Federera na svjetskom tronu, pobjedivši ga na turniru u Cincinnatiju, a za otvaranje 2015. nije mogao zamisliti bolji scenarij od četvrtfinalne pobjede nad svjetskim brojem 1 Novakom Đokovićem. Već u petak Karlovića čeka obračun sa Španjolcem Davidom Ferrerom za mjesto u finalu Qatar Opena. U četiri dosadašnja dvoboja Španjolac je slavio triput, a Karlović samo jednom, 2011. u Indian Wellsu.