Četiri utakmice u jednom danu!

109

Sasvim očekivano, u prvom susretu od dva koja su počela u ponedjeljak u 21 h, Engleska je dominirala protiv Slovačke. Slovaci nikada nisu pobijedili Engleze, a s pobjedom bi osigurali prolazak dalje. Gordi albion s četiri je boda mirno ušao u usuret i samo čudo zvano Kozačik na slovačkom golu spriječilo je da na poluvremenu bude i koji zgoditak. Branio je slovački golman udarce Vardya, Lallanea, Clynea. Oprez je s obje strane odigrao svoju ulogu, te se više tražilo tek u nastavku.
Tek u 54. minuti vidjeli smo prvi udarac Slovaka na utakmici u okvir gola: pucao je Weiss, no engleski golman sigurno je obranio. Englezi su i dalje dominirali, no Slovaci su nešto bolje zaigrali nego u prvom dijelu. Englezi su napadali ponajviše s desne strane, ali Kozačik je nastavio sigurno čuvati slovačka vrata.
Završilo je bez golova, Engleska je na drugom mjestu osigurala nastavak natjecanja, dok će Slovačka čekati završetak trećeg kola i nadati se sa četiri boda proći dalje.

VEZANE VIJESTI
U Facebookovoj borbi protiv lažnih vijesti sudjeluju i hrvatski novinari

U srazu Rusije i Walesa domaćin je bio favorit na papiru, no Rusi do sada na Euru nisu pokazali ništa i s bodom su tražili pobjedu u zadnjem kolu, dok je Wales s tri boda došao po povijesnu pobjedu u svom debiju i prolazak u drugi krug. I pokazali su Velšani od prve minute da su ozbiljni u namjeri uzimanja sva tri boda: već u drugoj minuti pokušao je Bale, ali je obranio sjajni ruski vrata Akinfeev, potim se Rusija nastavila braniti sve do 11. minute, kada su izgubili loptu na centru, a u kontri Ramsey potkopao loptu preko ruskog golmana za veliko vodstvo. I nije se Wales povukao, već nastavio desant na ruska vrata i u 20. minuti Akinfeev brani udarac Taylora, ali je Velšanin pogodio iz drugog pokušaja. I pri vodstvu 2:0 Wales je imao inicijativu, pritiskao, napadao, tražio treći zgoditak, dok su se Rusi branili te imali jedinu pravu priliku u 26. minuti, ali i Hennessey je pokazao da zna braniti. Da Rusi nisu imali Akinfeeva na svom golu, rezultat bi na poluvremenu bio puno veći od 2:0.
Probali su Rusi izmjenama nešto promijeniti, no ni to im nije pomoglo, te je u 67. minuti, nakon nekoliko pokušaja i glavna zvijezda Walesa uspjela svladati Akinfeeva: Ramsey je sjajno proigrao Balea na lijevoj strani, nakon čega je uslijedio pogodak za visoku pobjedu i povijesni plasman u osminu finala! Rusija 0, Wales 3, pa će neočekivano Rusija kući već nakon prvog kruga sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Wales osvojio skupinu B.

Rusija proučava očuvanu glavu vuka staru 40.000 godina

Grupa DU utorak su na rasporedu čak četiri susreta, u kojima će se tražiti putnici u treći krug među reprezentacijama C i D skupine. U 18 h sastat će se Ukrajina i Poljska te Sjeverna Irska i Njemačka. Ukrajina je bez bodova i prva je reprezentacija koja je potvrdila odlazak kući, no svakako će tražiti barem remi kako bi se mogli vratiti barem malo uzdignute glave. Poljaci su pak na vrhu s četiri boda koliko ima i Njemačka i sigurno će ići po pobjedu. Sjeverna Irska ima vrijedna tri boda, no i susret za kraj protiv Njemačke, pa ukoliko Sjevernoirci ne pokleknu prerano očekuje nas zanimljiva utakmica.

VIDEO Požar u kemijskoj tvornici u Španjolskoj nakon snažne eksplozije

U 21 sat počet će susreti naše skupine. Turska na dnu je bez bodova, dok Češka ima bod iz susreta s nama. I Turci bi s pobjedom u nekim kombinacijama mogli dalje, dok Česi računaju na ta tri boda i prolazak skupine.
Hrvatska će sa Španjolskom igrati za prestiž: Vatreni sanjaju osvetu i dokazivanje protiv aktualnih dvostrukih europskih prvaka, a Furija će igrati svoju igru i tražiti pobjedu. Očekuju nas dva prava sportska spektakla u 21 h.