HNL: Rezultati i ljestvica 25. kola

633

U prvoj utakmici 25. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši RNK Splita pobijedili Zagreb s 2-1 (1-1).

Splićani su se pobjedom približili samo na bod petoplasiranom Zagrebu, koji je doživio i treći poraz zaredom.

Već u 10. minuti domaćini su ostali bez Gabrijela Bobana, kome je sudac Zebec dodijelio crveni karton zbog navodnog udaranja protivnika. Sedam minuta kasnije Split je poveo zgoditkom

Antonia Mršića, no Zagreb se nije predavao pa je u 25. minuti Denis Kolinger izjednačio iz gužve nakon udarca s kuta. U 59. minuti Dražen Bagarić na dodavanje Radotića donosi pobjedu Splitu.

Na ljestvici vodi Dinamo s 62 boda, Zagreb je peti s 30, a Split šesti s 29 bodova.

Pred 300 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Mršić (17), 1-1 Kolinger (25), 1-2 Bagarić (59)

Crveni karton: G. Boban (Zag,10)

U Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Zadra s 4-0 (3-0).

Riječani su postigli uvjerljivu pobjedu protiv ozljedama i suspenzijama desetkovanog Zadra, koji je pao na zadnje mjesto ljestvice. Dva je pogotka za Riječane postigao Bugarin Vencislav Hristov, a u strijelce su se upisali i Albanac Bekim Balaj i Marin Leovac. Vodi Dinamo s 63 boda, Rijeka je druga s 50, a Zadar zadnji s 20 bodova.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Frković iz Gospića.

Strijelci: 1-0 Balaj (27), 2-0 Hristov (30), 3-0 Leovac (36), 4-0 Hristov (57)

Nogometaši Istre 1961 u Puli su svladali Osijeka s 1-0 (0-0) i pobjegli s dna ljestvice.

Derbi začelja pripao je Puljanima, koji su u vrlo slaboj utakmici došli do pobjede tri minute prije kraja pogotkom Dine Špehara, igrača koji je potekao baš iz Osijeka. Nakon izvedenog udarca s kuta Gregov je prebacio loptu do Špehara, koji neometan s dva metra glavom šalje loptu u mrežu za slavlje Istre.

Puljani su sada s 22 boda začelje prepustili Zadru (20), te se bodovno izjednačili s Osijekom, koji je osmi.

Susret se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 500 gledatelja Jović iz Zagreba.

U Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa pobijedili Lokomotivu s 4-0 (1-0) i učvrstili se na sedmom mjestu.

Koprivnička momčad došla je do vrijednih bodova u borbi za ostanak, dok je Lokomotiva propustila priliku odvojiti se od Hajduka na trećoj poziciji. Slaven je poveo u 30. minuti kada se nakon velike gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao Marko Mirić. Drugi pogodak pao je u 47. minuti, a strijelac je za domaćine bio Muzafer Ejupi, da bi u 83. i 84. minuti 40-godišnji veteran Davor Vugrinec s dva pogotka potvrdio visoku pobjedu Slaven Belupa. Vugrincu su to prvi pogoci ove sezone, a sada s ukupno 146 pogodaka predvodi ljestvicu najboljih strijelaca u povijesti HNL-a.

Lokomotiva je ostala treća s 38 bodova, a Slaven je sedmi s 27 bodova.

Pred 600 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Mirić (30), 2-0 Ejupi (47), 3-0 Vugrinec (83), 4-0 Vugrinec (84)

U derbi-utakmici 25. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 1-1 (0-0). Splićane je do pobjede, a Dinamo od prvog poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva, dijelilo samo petnaestak sekundi igre.

Hajduk je poveo pogotkom mladog Andrije Balića u 74. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za Zagrepčane je strijelac bio Paulo Machado. Bio je to i prvi nakon neodigrane utakmice na Maksimiru prošle godine, zbog čega je Hajduk kažnjen oduzimanjem tri boda, a poljudski sraz je protekao u sportskom ozračju na terenu.

Prvo poluvrijeme obilježila je žustra igra, ali bez izglednijih prilika. Najveću je prigodu propustio Dinamo u 31. minuti kada Ćorić je sjajno u prostor poslao loptu za Pjacu, koji u pretrčava Vukovića i gađa donji lijevi Kalinićev kut, no vratar Hajduka je nogom obranio njegov šut.

Drugu veliku priliku za Dinamo propustio je Fernandes u 59. minuti kada je sam s pet metara snažno poslao loptu iznad grede. Samo par minuta kasnije Milevskij je pronašao samog Vršajevića koji je u prvoj velikoj prilici za Hajduk posve neprecizan s deset metara.

U 74. minuti Poljud je eksplodirao, a Hajduk je poveo. U dugoj akciji koju je započeo Caktaš loptu je prihvatio Sušić ubacio u kazneni prostor, Milevski atraktivno propušta, a mladi Balić s deset metara preciznim udarcem donosi vodstvo Splićanima. U doslovce posljednjim trenucima susreta Dinamo je izjednačio fantastičnim volejem Portugalca Machada koji je odsjeo u samom kutu nemoćnog Kalinića. Dinamo vodi s 63 boda i još uvijek može prvenstvo završiti bez poraza, dok je Hajduk ostao četvrti s 37 bodova.

Susret se igrao na stadionu u Poljudu, a sudio je pred 20.000 gledatelja Vučemilović iz Osijeka.

Strijelac: 1-0 Balić (74), 1-1 Machado (90+4)