HNL: Rijeci “Jadranski derbi”

742
U zaostalom dvoboju 20. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pred 8000 gledatelja svladali Hajduka s 3-0. “Jadranski derbi” pripao je Rijeci, koja je zasluženo slavila s uvjerljivih 3-0 nad Splićanima, koji i desetu utakmicu zaredom ne znaju za pobjedu protiv Riječana. Rijeku su do pobjede odveli Vedran Jugović (2, 84) i Bekim Balaj (13).

Rijeka je već nakon 13 minuta igre postigla dva zgoditka i praktički riješila pitanje pobjednika. U 2. minuti Sharbini je dugom loptom pronašao samog Jugovića u kaznenom prostoru, koji je pao na teren, ali je svejedno uspio progurati loptu pored pričuvnog vratara Hajduka Marka Raniloviča. Jedanaest minuta kasnije Albanac Balaj s ruba kaznenog prostora upućuje udarac koji je okrznuo braniča Splićana Milovića i od vratnice završio u mreži. Konačan rezultat postavio je junak dvoboja Jugović u 84. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo s 55 bodova, Rijeka je druga s 46, a Hajduk je ostao treći s 32 boda.