Liga prvaka: PPD Zagreb – Barcelona 23-25

682

U prvom susretu četvrtfinala rukometne Lige prvaka Prvo plinarsko društvo Zagreb je u Areni pred 15.000 gledatelja izgubilo od Barcelone 23-25 i pokvarilo izglede za plasman na ‘Final Four’ koji će se održati u Kolnu.

Uzvratni susret je 18. travnja u Barceloni.

Nakon što su ove godine u Areni ‘pala’ ugledna imena Kiel, PSG i Kolding, hrvatski prvak ipak nije uspio prirediti još jedno iznenađenje. Barcelona se pokazalo suviše jakom i preiskusnom za Zagrebovu mladost. I prije utakmice bilo je teško očekivati da PPD Zagreb izbaci španjolskog diva, no Veselin Vujović je priželjkivao barem minimalnu pobjedu. No, njegove želje nisu se ostvarile. Barcelona je u 18 međusobnih susreta samo jednom izgubila od hrvatskog prvaka uz jedan remi.

“Nismo bili na svom dosadašnjem nivou. Barcelona nam je, posebno u prvom poluvremenu sputala ruke i noge. Na kraju smo imali šansu za remi, no presudilo je neiskustvo. Žao mi je što nismo uspjeli zbog sjajne publike i ambijenta,” kazao je nakon utakmice strateg hrvatskog prvaka Veselin Vujović, dodavši: “Nemojte misliti da smo se predali. Ispred nas je uzvrat.”

Hrvatski prvak je dobro otvorio utakmicu i u prvih 13 minuta bio je posve ravnopravan jednom od najvećih favorita za europsku krunu. PPD Zagreb je držao pogodak prednosti sve do rezultata 5-5. Tada je Barcelona ubacila u brzinu više i serijom 4-0 stigla do vodstva 9-5. U 28. minuti gosti su imali i pet pogodaka prednosti (13-8), no Zagreb je do konca poluvremena smanjio na četiri gola minusa (10-14). U prvom poluvremenu je briljirao Nikola Karabatić postigavši četiri gola, dok je Danijel Šarić na vratima katalonskog diva sakupio osam obrana. Kod Zagreba u prvom dijelu najefikasniji je bio Luka Stepančić tri pogotka. Ključ Zagrebove igre u dosadašnjem dijelu Lige prvaka bila je čvrsta i agresivna igra u obrani, no protiv Barcelone toga nije bilo u prvom poluvremenu. To potvrđuje podatak kako odabranici Veselina Vujovića u prvom dijelu nisu imali niti jedno isključenje.

U drugom dijelu Zagreb je zaigrao čvršće, no Barcelona je sigurno držala prednost od tri do pet golova. Međutim, u posljednjih deset minuta domaćin je polako smanjivao zaostatak. Tračak nade stigao je u 56. minuti kada je Zagreb smanjio na 22-24, a dvije minute kasnije i na minus jedan (23-24). Minutu prije kraja Zagreb je mogao i do izjednačenja, no sjajni Šarić je svojom 14. obranom zaustavio udarac Obranovića, a u nastavku akcije Tomas je postavio konačnih 25-23.

“Žao mi je što nismo uspjeli. Mogli smo barem izboriti remi. Imali smo priliku. Prvi dio smo bili ukočeni, no u nastavku smo bili čvrsti i borbeni,” kazao je najbolji igrač utakmice Luka Stepančić koji je zabio devet golova. Zlatko Horvat je dodao pet, a Stipe Mandalinić tri gola. Filip Ivić je sakupio 11 obrana. Kod Barcelone najefikasniji je bio Karabatić sa šest golova, dok su Victor Tomas i Kiro lazarov dodali po pet pogodaka.

U preostala tri susreta četvrtfinala Lige prvaka sastaju se Vardar – Kielce (subota), PSG – Vesprem (nedjelja) i Szeged – Kiel (nedjelja)

PPD ZAGREB – BARCELONA 23-25 (10-14)

ZAGREB. Arena Zagreb – 15,000 gledatelja; Suci: Csaba Dobrovits i Peter Tajok (Mađarska)

PPD ZAGREB: Ivić, Stevanović; Kovačević, Brozović 2, Horvat 5 (4), Obranović, Stepančić, J.Valčić 2, Čelica, Mandalinić 3, Pavlović, Šebetić, Šprem, Stepančić 9, Šušnja 1, T.Valčić, Vuglač 1

BARCELONA: Šarić, Vargas Moreno; Sigurdsson 4, Tomas 5, Sorhaindo 1, Rutenka, Lazarov 5 (3), Karabatić 6, Arino, Noddesbo, Entrerrios 1, Raul, Sarmiento 2, Gurbindo 1, Jallouz, Saubich

SEDMERCI: PPD Zagreb 4/4, Barcelona 3/4

ISKLJUČENJA: PPD Zagreb – 6 minuta, Barcelona – 4 minute