Na Prvenstvu Nizozemske u gimnastici sudjelovao i sisački gimnastičar Borna Matić

1008

Sisački gimnastičar Borna Matić i njegov trener Georgi Kazakov prošloga su tjedna, od 21. do 24.lipnja, kao dio juniorske reprezentacije sudjelovali na prvenstvu Nizozemske u Rotterdamu.

Prvoga dana održalo se višebojsko natjecanje te kvalifikacije za finale po spravama. Matić je izborio dva finala, na karikama i preskoku i tako osigurao mjesto među osam najboljih gimnastičara u Europi. U finalu je na preskoku osvojio šesto mjesto. Na svojoj najjačoj spravi, na karikama, napravio je grešku na kraju vježbe, a pogriješio je i kod saskoka i osvojio sedmo mjesto. Uz Matića, Hrvatsku su predstavljala još dva gimnastičara, Mauro Nemčanin i Mateo Žugec.

Ovo natjecanje bila je odlična priprema naših juniorskih reprezentativaca za predstojeće Europsko prvenstvo koje će se održati u Glasgowu od 2. do 12. kolozova 2018. godine.