Nakon skoro tri sata igre dalje prošao Elf!

113

Najzvučniji dvoboj četvrtfinala počeo je u subotu u 21 h, u koji je Elf nakon silnih ispadanja od Azzurra na prethodnim velikim natjecanjima u nokaut fazi ušao prilagodivši se suparniku. Svjetski prvaci nisu željeli upisati peti poraz od vječitog suparnika, što se itekako odrazilo na igru: već u 15. minuti zbog ozljede je igru napustio Khedira, a ušao Schweinsteiger, koji je tek prvo pravo uzbuđenje u utakmici izazvao u 27. minuti, kada je postigao zgoditak koji je poništen zbog njegovog prekršaja na obrambenom igraču. I u trenutku kada su skoro zaspali svi gledatelji na stadionu i ispred malih ekrana, fantastična prilika za Talijane u 43. minuti: Giaccherini je prihvatio dugačku loptu iz drugog plana i izbjegao zaleđe, ubacio u šesnaesterac, lopta je stigla do Sturara čiji je odličan udarac s petnaestak metara Boateng skrenuo u korner. Na odmor se otišlo sa skromnim pokušajima u okvir gola 1:1 i rezultatom 0:0.

VEZANE VIJESTI
POZOR Ljubitelji životinja! Ovo su mačke koje najčešće obolijevaju

Nakon skoro sat vremena vidjeli smo prvu polupriliku za Njemačku, kada je Muller pucao sa šesnaestak metara, no odličan udarac Florenzi je akrobacijom skrenuo u korner. U tim trenucima Elf je odlučnije krenuo u napad, a Azzurri dobili tri žuta kartona u nešto više od tri minute.
U 65. minuti isplatilo se Njemačkoj preuzimanje rizika: Gomez je prešao na lijevi bok i poslao sjajnu loptu u prostor za Hectora koji je dodao u peterac za Özila koji je sigurno zabio za 1:0.
Tri minute kasnije stopostotnu šansu imali su Nijemci, ali Gomezov udarac iz blizine fantastično je obranio Buffon i ostavio Talijane u utakmici.
Napokon su se otvorili i Azzurri te je u 74. minuti Pelle iz blizine u odličnoj prilici pucao preko gola.
Tri minute kasnije Boateng je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, i Talijani su dobili priliku za izjednačenje iz jedanaesterca. Neuer je pogodio stranu, ali je Bonucci poslao savršenu loptu uz sam rub lijeve vratnice i pogodio za 1:1.
Vratio se rezultat na početak, ali i igra… De Sciglio je pucao iz daljine minutu prije kraja, ali je pogodio vanjski dio mreže.
Bila je to i posljednja konkretnija prilika u regularnom dijelu susreta i došao je red na dodatnih 30 minuta.

Nijemca zarazila kolegica iz Kine, stotinu Srba od države traži da ih evakuira iz Kine

U produžecima se odmah vidjelo da obje momčadi ne gube linije, naročito u obrani, i da nikako neće srljati po pogodak. U prvom produžetku vidjeli smo jedino još jedan žuti karton koji je dobio Giaccherini.

U drugom dijelu produžetka vidjeli smo blagu premoć Nijemaca, ali i teške noge na obje strane. I jedna i druga momčad čekale su rješenje s bijele točke.

Vidjeli smo devet serija jedanaesteraca, puno promašaja i po jednu obranu, ipak u konačnici Darmian je promašio, a zabio Hector, i Nijemci su napokon skinuli okov s vrata i prošli Talijane na velikom natjecanju!

WHO proglasio globalno izvanredno stanje zbog koronavirusa

U nedjelju u 21 h počet će posljednji četvrtfinalni susret između domaćina i još jednog iznenađenja. Nakon dosadašnjih igara, Francuzi sigurno neće podcjeniti Island, no za vjerovati je da će barem Island igrati svoju dosadašnju igru i neće čekati priliku za napad cijelo poluvrijeme. Pobjeda favorita ili još jedno veliko iznenađenje? Saznat ćemo prije ponoći…