Novi uspjesi Petrinjca Davida Vujasića u brzom slaganju Rubikove kocke

771

Sedamnaestogodišnji gimnazijalac iz Petrinje, David Vujasić, vratio se s još jednog natjecanja u “speedcubingu” – brzom slaganju Rubikovih kocki. Ovaj put, na svom trećem natjecanju, postigao je najbolje rezultate dosad, vrativši se sa 6 osvojenih medalja i 5 nacionalnih rekorda. Ovogodišnje, 5. međunarodno natjecanje – Osijek Open 2016., održano je u Osijeku 27. i 28. veljače. Četvrdesetak natjecatelja došlo je iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Mađarske, Srbije i Bugarske. Među njima se ističu Dominik Vidaković iz Osijeka, organizator ovog natjecanja, delegat World Cubing Association Oliver Perge, bivši svjetski rekorder u Rubikovom satu, te Mađar Bence Barát, bivši svjetski rekorder u slaganju Rubikovih kocki dimenzija 7×7 i 6×6. I u društvu tih natjecatelja, David je osvojio ukupno 6 medalja – dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane. Osim toga, zauzeo je ukupno 5 nacionalnih rekorda u tri kategorije.
Među rezultatima, zadržao je odličan rezultat u kategorijama 3×3 slaganje nogama i Skewb, a najveće iznenađenje je uspjeh u slaganju više kocaka s povezom na očima. U toj je kategoriji David upamtio i zatim s povezom na očima uspješno složio 4 Rubikove kocke, što je uspio u 35 minuta. Zasluženo, tim je rezultatom osvojio 1. mjesto na natjecanju, a među hrvatskim natjecateljima – nacionalni rekord. Ukupno, David je na ovom natjecanju po broju odličja bio najuspješniji hrvatski „speecuber“. Prije godinu dana prvi je put sudjelovao na službenom natjecanju, također u Osijeku, i osvojio jednu medalju, i to 3. mjesto u kategoriji Skewb. Od slaganja ovih mozgalica, kaže, još ne odustaje, a planira i naredna natjecanja.