Plesni klub Petrinia organizirao Međunarodni plesni turnir u Novalji

321

WDSF CROATIAN TROPHY NOVALJA 2016. natjecanje je u sportskom plesu i međunarodnog je karaktera. Okupilo je 269 sportskih plesni parova iz tridesetak zemlja svijeta, a natjecali su se u standardnim i latino-američkim plesovima od najmlađih starosnih kategorija do seniora.

Turnir je drugu godinu za redom organizirao Sportski plesni klub Petrinia iz Petrinje u suorganizaciji s Turističkom zajednicom grada Novalje, Gradom Novalja i Gradom Petrinja.

WDSF označava World dance sport federation, što znači da se odvija pod palicom Svjetske plesne organizacije i plasman plesača na ovakvom turniru nosi bodove za rangiranje na Svjetskoj rang listi. Mnogi kriteriji pri organizaciji turnira također moraju biti zadovoljeni kako bi sam turnir što bolje bio rangiran te je ove godine WDSF CROATIAN TROPHY NOVALJA 2016. zauzeo mjesto među deset najbolji turnira u Europi.

Osim uspješne organizacije turnira, domaćini su pokazali i svoje izvrsno plesno umijeće te su u svojim kategorijama postigli odlične rezultate.

Voliš kuhati?

Skrećemo pozornost na disciplinu WORLD OPEN LATIN koja je najprestižnija, nosi najveći broj bodova, i ovo je prvi put u Hrvatskoj, u povijesti hrvatskog sportskog plesa, da je jedan klub organizirao.

U nastavku slijede rangirani sportski plesni parovi, samo prva tri mjesta, po starosnim kategorijama i disciplinama:

VEZANE VIJESTI
Humanitarni novogodišnji bal Plesnog kluba Petrinia za Sobu čuda

Mlađi osnovci (do 9 godina starosti) –
standard i latin, te u kombinaciji (10 plesova)
1. Matija Baljak – Klara Autischer – SPK PETRINIA – 3 zlata

Osnovci (10 i 11 godina)
standard i latin i kombinacija
1. Joosep Saar – Kristiin Soorumaa EST
2. Roko Sustic – Marta Marki CRO – SPK PETRINIA (3 SREBRA)
3. Glib Parshakov – Kiara Rosa Svarc SLO

Mlađa mladež (12 i 13 godina)
standard
1. Jakov Bjelac – Magdalena Vidas CRO – SPK PETRINIA
2. Jaroslav Jesensky – Simona Pavlovicova SVK
3. Vid Steinfelser – Brina Paulina Dezman SLO 1
latin
1. Jakov Bjelac – Magdalena Vidas CRO – SPK PETRINIA
2. Vid Steinfelser – Brina Paulina Dezman SLO
3. Ales Ohera – Pavlina Applova CZE
Mladež (14 i 15 godina)
standard
1. Lovro Perakovic – Lea Stanic CRO – SPK PETRINIA
2. Gabriel Korpas – Vanessa Murajdova SVK
3. Ragnar Traks – Kristina Volt EST

Starija mladež (16, 17 i 18 godina)
standard
1. Juraj Bjelac – Renata Faizerakhmanova CRO – SPK PETRINIA
2. Jarek Toiger – Reelika Traks EST
3. Francesco Baldelli – Desislava Trifonova BUL

VEZANE VIJESTI
VIDEO - 8. Latino večer rasplesala Petrinjce

SENIOR I – STANDARD
1. Pavol Zalom – Blazena Zalomova SVK
2. Robert Preininger – Simona Preininger SLO
3. Dietmar Sengl – Sonja Sengl AUT
senior II – STANDARD
1. Renzo Segato – Giuseppina Liviero ITA
2. Robert Preininger – Simona Preininger SLO
3. Emiliano Ciarabellini – Martina Susino ITA

senior III – STANDARD
1. Riccardo Ridda – Simonetta De Angelis ITA
2. Claudio Mocellini – Marzia Righetti ITA
3. Arsen Jahoda – Ljubica Jahoda CRO

INTERNATIONAL OPEN STANDARD
1. Simone Carabellese – Lucia Cafagna ITA
2. Matej Stec – Elena Popova SVK
3. Luca Munarini – Marzia Bonilauri ALB

mladež
latin
1. Michele Musella – Johana Musella ITA
2. Matteo Ferraro – Erika Chiovaro ITA
3. Ragnar Traks – Kristina Volt EST

starija mladež
latin
1. Nikolay Kolev – Ekaterini Kratira BUL
2. Denis Belik – Evelina Kovtun RUS
3. Jarek Toiger – Reelika Traks EST

WORLD OPEN LATIN
1. Daniil Ulanov – Kateryna Isakovych CYP
2. Tomas Tanka – Dominika Feketova SVK
3. Andrea Civita – Eleonora De Mitri ALB

Loading...

OSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here