Počela atletska sezona!

518

U subotu 23. i nedjelju 24. travnja 2016. započela je u Varaždinu atletska sezona u Hrvatskoj atletskoj ligi sjever – HALS. Po tradiciji, prvoga dana su nastup imale mlađe kategorije, a po vrlo ugodnom vremenu natjecalo se preko 400 najmlađih iz dvadesetak klubova sjeverozapadne Hrvatske, među njima i 11 članova Jasenovačkog atletskog kluba. Izdvojit ćemo najuspješnije: Jurica Movrić osvojio je 6. mjesto u skoku u dalj kod limača, šesti je bio i Mislav Mihaljević u bacanju vorteksa u konkurenciji mlađih kadeta. Osma mjesta zauzeli su Matea Lončar (bacanje vortexa limačice) i štafeta limačica Karla Glavinić-Nika Barišić-Anika Šepović-Ira Sogonić. Uz njih nastupili su i Lucija Vidaković, David Grgić, Zrinka Mihaljević i Petra Glavinić.
Puno lošiji vremenski uvjeti vladali su u nedjelju kada su nastupale starije kategorije: bilo je vrlo hladno i vjetrovito. To nije omelo članove JAK-a da postignu dobre rezultate: ostvareno je osam plasmana među tri prvoplasirana. U kategoriji juniora Matej Šubić bio je 3. u skoku u vis, kao i Silvija Alich u skoku u dalj kod mlađih juniorki. Ema MArkulin bacala je disk kod mlađih juniorki i osvojila 4. mjesto. Ivana Jurić bila je treća na, a Josipa Gajdoš druga kod starijih juniorki na 300 m. Kod kadetkinja je odlična bila Mirta Špoljarić osvojivši 2. mjesto u bacanju kugle, a opet je najuspješnija bila Marina Tomić koja je vrlo sigurno pobijedila u utrkama na 100 m prepone i 300 m.
“Zadovoljni smo postignutim rezultatima svih naših članova. Naravno, oni stariji su dugo u treningu i postižu bolje rezultate, a mlađim kategorijama počet ćemo postupno pojačavati treninge kako bi i njihova ostvarenja bila još bolja. Veseli nas činjenica da su kod mlađih uzrasta svi postigli osobne rekorde i to im je poticaj da rade još kvalitetnije. Stariji su bili na visokim razinama, posebice Marina Tomić”, rekao je trener Neven Šepović.
„Sada nam predstoji jedan od vrhunaca sezone u organizacijskom smislu: iduće nedjelje domaćini smo “Jasenovačke milje”“, dovršio je Šepović.