U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk 4-0 i preuzeo vodstvo na ljestvici Prve HNL.

Pobjedu Dinamu za najveću pobjedu na Poljudu nakon proglašenja hrvatske neovisnosti donijeli su Marko Rog (45+1, 60) i Junior Fernandes (57, 68).

Hajduk i Dinamo su trebali igrati 24. srpnja u dvoboju 2. kola, no susret je odgođen zbog zahtjeva Dinama koji je dva dana kasnije igrao europsku utakmica.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je domaćin u 17. minuti, no Said s pet metara loše pucao glavom. ‘Modri’ su zaprijetili u 20. minuti brzom kontrom, no Nižić je uklizavanjem spasio domaćine. Kada se činilo kako će prvo poluvrijeme proći bez golova, Dinamo je iz četiri poteza stigao do vodstva. Soudani je dobacio do Fernandesa, ovaj produžio do Ćorića koji je petom proigrao Roga. Dinamov veznjak je izbio sam pred Kalinića i pogodio za 1:0.

Hajduk je na otvaranju drugog dijela mogao izjednačiti. Said je ukrao loptu i odmah je gurnuo u sredinu gdje je Bašić u izglednoj situaciji pucao pored gola.

U 57. minuti gosti su zabili i drugi gol. Rog je sjajno povukao kontru, uposlio Soudanija, a ovaj povratnom loptom asistirao Fernandesu za 2-0. Samo tri minute kasnije najbolji igrač utakmice Marko Rog je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 25 metara još jednom šokirao Poljud. Potop Hajduka nastavio se u 69. minuti kada je Fernandes nakon solo akcije zabio i četvrti gol u mrežu Lovre Kalinića.

Ovom pobjedom Dinamo je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 10 bodova koliko ima i i Rijeka, no ‘modi’ imaju bolju razliku pogodaka. Slijede Hajduk i Osijek sa po devet boda.