Predstavljen projekt Tehničke škole Sisak “3D tvornica budućnosti”

1375

U Sisku je danas predstavljen projekt Tehničke škole Sisak „3D tvornica budućnosti“. Riječ je o još jednom u nizu uspješnih projekata ove sisačke škole vrijednom gotovo 2 milijuna kuna kojeg u 100% iznosu financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Projekt “3D tvornica budućnosti” namijenjen je učenicima i nastavnicima u srednjim strukovnim školama za usvajanje novih inventivnih načina stjecanja znanja, kompetencija i novih učenja iz područja primjene 3D tehnologije, ICT tehnologije i robotike. Na određeni način on je nastavak IPA projekta SOELA – solarni električni automobil koji je završio 2013. godine. No kako je istaknuo ravnatelj Tehničke škole Sisak Davor Malović, ovo je samo jedan u nizu uspješnih projekta. Naime, Tehnička škola Sisak je do sad realizirala 11 projekata vrijednih oko milijun eura…

TON

Partneri i u ovom projektu su Sisačko-moslavačka županija, Strukovna škola Velika Gorica, Tehnička škola Kutina, Elektrotehnička i prometna škola Osijek, Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar i HZZ-Područni ured Sisak. Sisačko-moslavački župan Ivo Žinić istaknuo je kako su ovakvi projekti, kojima se razvijaju nova znanja i tehnologije, iznimno značajni za razvoj Siska, Sisačko-moslavačke županije, a u konačnici i Hrvatske…

TON

Župan je dodao kako je svima u cilju što bolja iskorištenost sredstava europskih fondova, a Tehnička škola Sisak svijetli je primjer kako doći do tog cilja pa je stoga pohvalio sve profesore ove škole na čelu s ravnateljem Malovićem što ovim projektima doprinose i razvoju cjelokupne zajednice. Realizacijom projekta 3D tvornica budućnosti stručno će se educirati 22 nastavnika iz pet strukovnih škola iz područja 3 D tehnologije, programiranja na Android platformi te stvaranja i prikaza holograma čime će se povećati njihove stručne kompetencije. Istovremeno 30 učenika će primjenom 3D tehnologija te kroz praktičnu nastavu i Ljetnu školu projektirati i izraditi specijalizirano robotizirano vozilo – rover namijenjeno istraživanju opasnih i nedostupnih područja, pojasnio je voditelj projekta, profesor Stevče Arsoski…

TON 

Ključni rezultati projekta su u skladu s tehnološkim razvojem, modernizirati postojeći nastavni kurikulum iz elektronike, računalstva i robotike koji će se u pet strukovnih škola primjenjivati u provedbi edukativnih aktivnosti i budućih generacija učenika kao i povećavanje stručne kompetencije nastavnika za provedbu modernih školskih programa koji doprinose boljoj zapošljivosti učenika nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja i relevantnosti njihovih kvalifikacija na tržištu rada.

 

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime