Francuska i Portugal za europsko zlato!

419

Nakon što je Portugal osigurao mjesto u finalu Eura, red je došao da to učine Njemačka ili Francuska u četvrtak u 21 h. Za razliku od većine susreta nakon igara u skupinama, obje momčadi krenule su bez prevelikih opipavanja snaga, a Galski pijetlovi stisnuli su prvih desetak minuta. Već u trećoj minuti Francuzi su imali korner, no obrana Nijemaca očistila je situaciju. U sedmoj minuti Griezmann je pucao sa sedam metara, ali je Neuer sjajno obranio. Elf se uspio pregrupirati i uhvatiti korak s Francuskom, te je prvu pravu priliku imao u 13. minuti kada je Muller krasnu prizemnu loptu poslanu pred gol poslao preko vrata. Dvije minute kasnije još jedna velika prilika Njemačke i sjajna obrana Llorisa: Canu je pucao s ruba šesnaesterca, a golman spasio da ne uđe u mrežu.
Prilike su se smjenjivale na obje strane, i kada su svi čekali posljednji sučev zvižduk, na samom isteku prvoga dijela Schweinsteiger je rukom igrao u svom šesnaestercu, a talijanski sudac pokazao na bijelu točku. Griezmann je loptu poslao u jednu, a Neuera u drugu stranu za 1:0 Francuske.

VEZANE VIJESTI
Prijateljska utakmica Dinama 2 i petrinjske Mladosti loše završila za domaćine

U prvoj minuti nastavka Francuzi su imali priliku riješiti utakmicu: Pogba je sjajno pronašao Girouda, Boateng ga je blokirao i lopta je stigla do Griezmanna, koji je pucao u blok i lopta je otišla preko gola.
U 60. minuti igru je morao napustiti ozlijeđeni Boateng, a konačno rješenje utakmice stiglo je 12 minuta kasnije, kada je Neuer skočio u prazno, dodao rukom loptu Griezmannu, koji mu je kroz noge poslao loptu u mrežu.
Elf je nakon 0:2 pokušavao sve: pucali su iz daljine, blizine, pogodili vratnicu, ali ih nije išlo.

NJEMAČKA savjetnička tvrtka naplatila 20 milijuna eura na izbjegličkom pitanju

Svjetski prvaci nisu uspjeli stići do dvostruke krune, a Francuzi su napokon pobijedili Njemačku nakon 58 godina i u nedjelju će protiv Portugala u 21 h pokušati osvojiti europsko zlato.