Završeno je drugo kolo!

602

Napokon prava igra Belgijaca, koji su razočarali protiv Italije u prvom kolu! Dominirala je Belgija od samog početka susreta protiv Irske koji je počeo u subotu u 15 h na Stade de Bordeauxu i pravo je čudo da u prvom poluvremenu nije bilo golova. Irci su se odlično branili, ali ništa više od toga. A onda je u nastavku krenula golijada, kada su Crveni vragovi u nešto više od 20 minuta zabili tri gola i dokazali da su u prvom kolu imali loš dan. U 48. minuti poveli su golom Lukakua, potom je u 61. minuti na ubačaj Meuniera s desne strane natrčao Witsel i glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu. U 70. minuti Romelu Lukaku je postigao drugi gol na utakmici i postavio konačan rezultat 3:0. Kako je loše izgledala Belgija protiv Italije, tako je loše izgledala Irska protiv Belgije, koja će s bodom ući u posljednje kolo u kojemu ih čeka Italija. Belgija će svoju šansu za drugi krug tražiti protiv do sada prilično loših Šveđana.
U 18 sati na stadion u Marseilleu istrčale su dvije ekipe koje su ugodno iznenadile u prvom kolu: Mađarska je pobijedila 2:0 favoriziranu Austriju, dok je Island, koji je prvi puta stigao na Europsko prvenstvo, izvukao veliki bod protiv Portugala odigravši 1:1.
Mađari su zaprijetili prvi, već u samom otvaranju susreta, no u nastavku su se prilike redale na obje strane, s time da su one reprezentacije Islanda bile konkretnije. To su i kapitalizirali u 40. minuti, kada je iz jedanaesterca zabio Gylfi Sigurdsson, nakon gužve u kaznenom prostoru u kojoj je mađarski golman ispustio loptu pucanu iz kornera te je potom srušen Gunarsson. Prvi puta su Islanđani poveli na ovom Euru!
U drugom dijelu igrala se uglavnom na polovici Islanda! Mađari su pritiskali, napadali, a Islanđano se čvrsto branili s visoko podignutom zadnjom linijom. Dvije minute prije kraja Islanđani su bili u osmini finala, a onda je Birkir Saevarson zakucao loptu u vlastitu mrežu. I jednima i drugima po bod, no svakako su njima zadovoljniji Mađari koji sada imaju četiri, a Island s dva boda dočekuje Austriju u zadnjem kolu.
Posljednju utakmicu drugog kola odigrali su Portugal i Austrija u 21 h. Obje reprezentacije razočarale su u prvom kolu, kada su u svoje susrete ušli kao favoriti: Austrija je izgubila od Mađarske, a Portugal jedva izvukao bod protiv Islanda. I jednima i drugima trebala je pobjeda u susretu u kojemu su Portugalci biti izraziti favoriti. No prvu priliku imali su Austrijanci već u četvrtoj minuti. Portugalci su stisnuli od samoga početka, tražili zgoditak, ali s druge strane ponovno su naišli na odličnu obranu. Kako se utakmica razvijala, Portugal je stiskao sve više, ali do kraja prvog dijela ni nakon tri velike prilike nije stigao do zgoditka.
I početak drugog dijela pripao je Austrijancima: Ilsanker je odlično tukao po zemlji u 46. minuti s ruba šesnaesterca, no Rui Patricio je odlično obranio. Uslijedio je desant na austrijski gol, prilike Portugalaca su se redale, ali umjesto golova padali su žuti kartoni. Malo smo vidjeli i od glavnih zvijezda reprezentacija, i Ronalda, i Alabe, koji je pak zamijenjen u 65. minuti.
A kad ne ide iz igre, ne ide ni iz penala: u 79. minuti Ronaldo je srušen u šesnaestercu i sam izveo udarac s bijele točke, ali je pogodio stativu.
Bacio je Portugal sve u napad, ali susret je završio bez zgoditaka. Sve četiri ekipe skupine F su u igri i bit će vrlo zanimljivo treće kolo u srijedu, kada se sastaju Mađarska i Portugal, te Austrija i Island.

Grupa A

U nedjelju počinje treće kolo! Promjena je ta da se sve utakmice iste grupe igraju u isto vrijeme, pa će tako u 21 h reprezentacije skupine A. Švicarci će snage odmjeriti s domaćinom i tražiti remi. Imaju četiri boda, dok su Francuzi osigurali drugi krug s dvije pobjede i šest bodova na kontu.
Rumunjska ima bod iz utakmice sa Švicarskom, dok Albanija bez bodova mora ići na pobjedu i nadati se da će poput Rumunja u slučaju pobjede, biti među četiri najbolje treće reprezentacije.