U Kući Europe održala se završna konferencija projekta Prsten Potpore.

Projekt Prsten potpore omogućuje socijalnu uključenost i integraciju učenika s teškoćama u razvoju u redoviti obrazovni sustav Zagrebačke županije. Projektom se osigurava stručna pomoć za 80 učenika s teškoćama u razvoju putem angažiranja 70 stručno osposobljenih pomoćnika u nastavi u 28 škola Zagrebačke županije. Neposrednim radom pomoćnika s učenicima s teškoćama u razvoju omogućuje postizanje boljih obrazovnih rezultata i uspješnije socijalizacije učenika, a stjecanjem vještina i stručnih kompetencija pomoćnika, osigurat će se njihovo bolje pozicioniranje na tržištu rada.

Projekt je ovo Zagrebačke županije i partnera Prsten potpore u ukupnoj vrijednosti 2.782.515 kuna od kojih je Zagrebačka županija izdvojila 282.515 kuna, a putem bespovratnih sredstava Europskog socijalnog fonda osigurana su 2. 500.00 kuna.

U ime Zagrebačke županije konferenciji je prisustvovao pročelnik odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Vjeran Štublin…

Ciljevi ovog projekta su osiguravanje stručne potpore učenicima s teškoćama u osnovnim i srednjim školama Zagrebačke županije putem angažiranja pomoćnika u nastavi radi postizanja boljih obrazovnih postignuća, uspješnije socijalizacije i emocionalnog funkcioniranja učenika. Također, želi se postići jačanje stručnih kapaciteta pomoćnika u nastavi radi boljeg pozicioniranja na tržištu rada te podizanje svijesti javnosti o pravima i mogućnostima obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju, o čemu nam je više rekla voditeljica projekta Prsten potpore, Ivančica Prugovečki…

Kakve je rezultate projekt polučio u OŠ Josipa Badelića u Graberju Ivanećkom ispričala nam je stručna suradnica škole, Ivana Šimić Forko…

Očekivano, najsretnija s asistentima su upravo djeca s teškoćama u razvoju kojima takva pomoć u nastavi, ali i onom najvažnijem, socijalizaciji s ostalom djecom u školi znači neizmjerno mnogo…

U sklopu konferencija održana je i panel rasprava „Prava i mogućnosti obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju u osnovnim i srednjim školama Zagrebačke županije“. Panelisti su bili Jelena Kovačević iz Udruge Srce, Darko Kobetić iz Centra znanja „Profectus“, Damjan Rene Pokos, pomoćnik u nastavi u OŠ Dubrava i Nena Franić, socijalna pedagoginja u OŠ „Ivan Benković“ u Dugom Selu.

Ovim hvalevrijednim projektom zadovoljeno je 70 posto potreba za pomoćnicima u nastavi, stoga Zagrebačka županija poduzima sve potrebne radnje kako bi svi učenici s teškoćama u razvoju županijskih osnovnih i srednjih škola imali uvjete za kvalitetno obrazovanje

 

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime