Zavičajni klub Marinbrod poziva vas na 10. Seosku olimpijadu koja će se održati u subotu, 31. kolovoza, u Marinbrodu od 14.00 sati.
Svi zainteresirani moći će se okušati u tradicionalnim seoskim igrama; od nošenja jajeta u žlici i guranja bale sijena, preko borbe na gredi, bacanja potkove i skakanja u vreći do skoka u dalj s mjesta, bacanju kamena s ramena i potezanju užeta!
PROGRAM
13.30 Dolazak ekipa
– Okupljanje ispred „Hrvatske korablje“ i „Stare škole“
14.00 Mimohod i postrojavanje
– Himna „Lijepa naša“ i podizanje zastave
– Minuta šutnje za sve poginule
– Pozdrav gostiju i uvodno obraćanje domaćina
14.30 Početak natjecanja
– Malonogometno igralište „Zavičajnog kluba Marinbrod“
1. IGRA – utrka u vrećama
– natjecatelji stoje u vrećama koje pridržavaju rukama te skačući moraju doći do cilja,
a pobjednik je onaj koji prvi dođe do cilja.
2. IGRA – utrka s jajetom u žlici
– utrka žena koje moraju prijeći udaljenost od 40 m noseći žlicu u ustima u kojoj se
nalazi jaje, tako da ne razbiju jaje koje nose u žlici. Pobjednik je ona koja prva dođe
na cilj sa čitavim jajetom.
3. IGRA – bacanje kamena s ramena
– stara lička igra, kamen se baca sa ramena a pobjednik je tko dalje baci kamen.
16.00 Nastavak igara – drugi dio
4. IGRA – bacanje potkove
– stara lička igra, baca se potkova, a pobjednik je tko bliže baci potkovu cilju.
5. IGRA – borba na gredi
– dva muška člana bore se na drvenoj gredi, pobjednik je onaj koji ostane na gredi.
6. IGRA – skok u dalj s mjesta
– pobjednik je tko dalje skoči s mjesta.
18.00 Nastavak igara – treći dio
7. IGRA – guranje bale sijena
– 1 muški i 1 ženski član guraju okruglu balu sijena, pobjednik je onaj koji prije
odgura balu sijena na određenu udaljenost.
8. IGRA – vožnja u tačkama – alka
– muški igrač vozi ženskog člana u tačkama koji ima koplje i gađa alku.
9. IGRA – potezanje užeta
– timovi sastava 4 muška i 4 ženska člana odmjeravaju snage tako da povlače uže i
ekipa koja povuče suparničku ekipu preko određene oznake je pobjednik.
NOĆNI PROGRAM
20.00 Proglašenje pobjednika
– podjela nagrada i priznanja ispred „Hrvatske korablje“
20.30 Zabavni program
– Pjesma i ples
Provjerite kako je bilo prošle godine!