EP VATERPOLO Hrvatska prvi put u povijesti u četvrtfinalu

Djevojke su u Splitu ostvarile povijesni rezultat

521

Ženska vaterpolska reprezentacija Hrvatske prvi put u povijesti izborila je nastup u četvrtfinalu Europskog prvenstva, nakon što su hrvatske vaterpolistice u utorak u Spaladium Areni svladale izabranu vrstu Rumunjske sa 15-6 (4-1, 4-1, 5-3, 2-1) u utakmici 3. kola A skupine.

Iako je do prvog pogotka na utakmici trebalo proći više od tri minute, već je prva četvrtina pokazala da su izabranice Aljoše Kunca kvalitetom nadmoćne Rumunjkama. Naime, njima je trebalo više od sedam minuta za postizanje svog prvog pogotka, a do tada su se u njihovoj mreži već našle četiri lopte.

Istim rezultatom (4-1) završila je i druga četvrtina, a tri od osam hrvatskih pogodaka postigla je raspoložena Matea Skelin.

Rumunjke su bile nešto ravnopravnije suparnice u trećoj četvrtini koja je završila 5-3 u korist Hrvatske, da bi u zadnjoj četvrtini realizacija bila najskromnija (2-1). Na kraju su Hrvatice slavile s uvjerljivih 15-6 i trenutačno su na trećem mjestu u skupini sa šest bodova, koliko ih imaju i dvije najbolje reprezentacije u skupini Grčka i Nizozemska, s utakmicom manje.

Matea Skelin je sa četiri pogotka bila najefikasnija u hrvatskoj reprezentaciji. Tri gola postigla je Jelena Butić, a po dvaput su mrežu zatresle Kiara Brnetić, kapetanica Ivana Butić i Bruna Barišić. Od šest pogodaka Rumunjske, njih četiri je postigla naturalizirana Ukrajinka Anastasija Melnjčuk.

Hrvatske vaterpolistice će u 4. kolu igrati protiv reprezentacije Mađarske koja je u 3. kolu ostvarila prvu pobjedu svladavši Njemačku s uvjerljivih 26-4. Bit će to najvjerojatnije utakmica za treće mjesto u skupini, a dvoboj Hrvatska – Mađarska na rasporedu je u četvrtak, 1. rujna, s početkom u 17.30 sati.