Hrvatska pobijedila Norvešku i preuzela prvo mjesto

86

U susretu četvrtog kola skupine 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine hrvatska rukometna reprezentacija je u Varaždinu pobijedila Norvešku 31-25 (16-17) i vratila se na vrh ljestvice.

Hrvatska je prije četiri dana izgubila u Stavangeru 26-27, no u Varaždinu je pružila daleko bolju predstavu, posebice u drugom djelu i uvjerljivom pobjedom nadoknadila je gol zaostatka iz prvog ogleda.

Hrvatska je loše ušla u susret i gosti su poveli 3-0. Tek u 17. minuti uspjeli smo izjednačiti (9-9), a u idućem napadu i doći do prvog vodstva (10-9). U minutama koje su uslijedile hrvatska reprezentacija je igrača odlično i u 24. minuti je imala plus četiri (15-11). Nažalost, uslijedio je novi pad i Norveška je do kraja poluvremena serijom 6-1 preokrenula rezultat i na odmor otišla s golom prednosti (17-16).

VEZANE VIJESTI
MINISTAR MARIĆ: Hrvatska u ''TOP 10'' zemalja s najmanjim rizikom od pranja novca

Nastavak utakmice napokon je donio pravu igru hrvatskih rukometaša. proradila je obrana, napad se razigrao i prednost je rasla iz minute u minutu. U 39. minuti bilo je plus četiri (22-18), ubrzo i šest golova viška (26-20), a potom i najvećih plus osam (29-21). U samoj završnici odabranici novog izbornika Željka Babića spustili su ‘nogu s gasa’ i Norvežani su ublažili poraz na konačnih 31-25.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat sa po sedam golova, dok je Manuel Štrlek zabio pet golova. Mirko Alilović i Ivan Pešić sakupili su po šest obrana. Kod Norvežana najefikasniji su bili Kristian Bjornesen, Magnus Jondal i Harald Reinkind sa po četiri gola.

Afrička svinjska kuga potvrđena u Srbiji – u Hrvatskoj na snazi preventivne mjere

Nakon četiri kola Hrvatska vodi na ljestvici sa šest bodova koliko ima i Norveška, no naši rukometaši su bolji u međusobnom skoru. Treća je Nizozemska sa četiri boda, a na začelju je Turska bez bodova. Do kraja kvalifikacija za EP koje će se održati iduće godine u Poljskoj hrvatski rukometaši imaju još dvije utakmice u lipnju – gostovanje u Nizozemskoj i domaći ogled protiv Turske.

Na Europsko prvenstvo plasirat će se dvije najbolje ekipe iz sedam kvalifikacijskih skupina, te najbolji trećeplasirani.

Državno prvenstvo u kajaku i kanuu i ove godine u Sisku

Hrvatska reprezentacija jedna je od četiri koja je igrala na svih dosadašnjih 11 europskih prvenstava. Pored nas to je uspjelo još jedino Francuzima, Španjolcima i Rusima. Na 11 EP-a hrvatski rukometaši su osvojili četiri medalje – po dva srebra (2008, 2010) i dvije bronce (1994, 2012).