JAK uspješno krenuo u novu sezonu

758

U subotu, 8. travnja počela je atletska sezona na stazi 1. kolom Hrvatske atletske lige sjever održanim u Varaždinu. Nastupile su sve kategorije: oko 400 natejcatelja iz sjeverozapadne Hrvatske, a među njima i 12 članova JAK-a.
JAK su ovom kolu uglavnom predstavljali najmlađi, jer je nastupilo čak devet limača i limačica i svima njima je ovo bio prvi nastup na stazi. Ni ovoga puta nije prošlo bez uspjeha te je osvojeno pet novih odličja. Mihael Prelesnik osvojio je druga mjesta kod limača na 200 m i u bacanju vortexa, Mirta Špoljarić osvojila je 3. mjesto u bacanju kugle kod kadetkinja, a Marina Tomić otvorila je sezonu na otvorenom drugim mjestom na 100 m prepone i trećim na 100 m u konkurenciji mlađih juniorki. Silvija Alich osvojila je četvrta mjesta na 100 m i bacanju kugle, također kod mlađih juniorki. Plasman među prvih 10 ostvarili su i cicibanke/cicibani (konkurencija mlađih Limača): Ljupka Šepović na 200 m, Veronika Đilas  i Viktor Barešić u bacanju vortexa, Bartol Vidaković, Matea Rajić i Martina Gudac u skoku u dalj u skoku u dalj te Borna i Filip Škariot na 200 m. “Sezona je započela, krosevi su završili i sada krećemo na stazu. Uskršnje praznike iskoristit ćemo za pojačene treninge i optimistično očekujemo i ovu sezonu. Ovo kolo smo dali priliku najmlađima i u potpunosti sam zadovoljan nijhovim nastupom”, rekao je trener Šepović.