U Sisku je svečano obilježena 34. godišnjica ustrojavanja i početka borbenih djelovanja 120. brigade Hrvatske vojske „Ban Toma Bakač“ Sisak.

Program je započeo paljenjem svijeća kod spomenika u Parku dr. Franje Tuđmana, nastavio se polaganjem vijenaca i svijeća na Gradskom groblju Viktorovac, a zaključen je prigodnom svečanošću u domu Eugena Kvaternika.

120. brigada osnovana je na današnji dan prije 34 godine. Ubrzo nakon osnivanja, pod vodstvom pokojnog brigadnog generala Vlade Hodalja, postala je najveća i najorganiziranija postrojba u Sisku te je preuzela zapovjedništvo i dala ključan doprinos obrani grada. U njezinom sastavu borilo se više od 3000 građana Siska, Petrinje i okolice, među njima oko 500 dragovoljaca. Više od polovice pripadnika brigade sudjelovalo je i u Vojno-redarstvenoj operaciji Oluja, dok je u obrani grada život položilo 27 branitelja.

Obilježavanju je, uz brojne branitelje i uzvanike, nazočio i zamjenik župana Mihael Jurić, koji je istaknuo važnost sjećanja na doprinos i žrtvu pripadnika 120. brigade u Domovinskom ratu.
