U srijedu, 6. kolovoza 2025., Petrinja će svečano obilježiti 30. obljetnicu vojno-redarstvene operacije “Oluja” i oslobođenja grada. Program započinje u ranim jutarnjim satima, točnije u 5:30, budnicom ulicama grada.
U 10:00 sati održat će se polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod Spomenika pukovniku Predragu Matanoviću i suborcima na Senjaku. Nakon toga, u 11:00 sati, u Crkvi Preobraženja Gospodnjeg bit će služena sveta misa za sve poginule branitelje i civile.
Središnja manifestacija proslave počet će u 13:00 sati na Trgu hrvatskih branitelja i donosi bogat program: izložbu taktičko-tehničkog zbora naoružanja i opreme, prelet akrobatske grupe HRZ-a “Krila Oluje”, koncert glazbenog sastava “Hrvatske ruže” te bogatu gastro ponudu.
Pozivaju se svi građani da sudjeluju u obilježavanju ove važne obljetnice i odaju počast braniteljima koji su oslobađali Petrinju i domovinu.

