Prva HNL – Remijem u Splitu krenuo nastavak prvenstva

540

Na otvaranju drugog dijela hrvatskog nogometnog prvenstva Split i Istra 1961 su na stadionu Park mladeži odigrali bez pobjednika 2-2 (0-1).

Split je bio favorit, no gosti su 15 minuta prije kraja susreta imali dva gola prednosti. Momčad Zorana Vulića u samoj je završnici ipak uspjela iščupati bod.

Domaćin je mogao povesti već u sedmoj minuti, no Saša Dreven je obranio jedanaesterac Sokolu Cikalleshiju. Gosti su poveli u 29. minuti golom Marina Matoša, a isti je igrač u 49. minuti poveća prednost Istre. Ipak, Ivan Ibriks je u 76. minuti smanjio rezultat, a Goran Roce četiri minute prije kraja i poravnao na 2-2.

Zbog nepovoljne vremenske situacije derbi 20. kola Rijeka – Hajduk koji se trebao igrati na Kantridi u subotu 7. veljače odgođen je za 18. veljače. Utakmica je odgođena zbog izuzetno loših vremenskih uvjeta zbog kojih su zatvorene sve prometnice od Splita prema Rijeci. Kako se u nedjelju na stadionu Kantrida održava atletsko prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke sa oko 120 sudionika, dvoboj Rijeke i Hajduka je prebačen za prvi slobodan termin, a to je srijeda 18. veljače, s početkom u 17.00 sati.

U subotu je na rasporedu ogled između Dinama i Lokomotive koji su dogovorili zamjenu domaćinstva pa će se umjesto na stadionu u Kranjčevićevoj ulici utakmica igrati u subotu u 15 sati na stadionu u Maksimiru. Zbog nepovoljne vremenske prognoze postignut je dogovor i o zamjeni domaćinstva utakmice Slaven Belupo – Zagreb. Dogovoreno je da će se njihov međusobni susret igrati u nedjelju u 17 sati u Zagrebu budući da je u Koprivnici teren za igru trenutno prekriven snijegom.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 49 bodova, Rijeka je druga sa 42 boda, a Hajduk je treći sa 29 bodova. Split je ostao šesti (22), a Istra 1961 na osmom mjestu (17). Na začelju je Zadar sa 13 bodova.