Prva HNL – Rezultati 23. kola

628

U prvoj utakmici 23. kola Prve HNL Istra 1961 i Lokomotiva su igrali 1-1 (1-0).

Poveli su domaći preko Tomića (23), a poravnao je Kolar (88). Pred 1.000 gledatelja na stadionu “Aldo Drosina” sudi Zebec iz Cestice.

U Zagrebu su nogometaši Dinama svladali RNK Splita s 2-0 (2-0) i opet povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Oba pogotka za hrvatskog prvaka postigli su čileanski nogometaši. Dinamo je poveo u 17. minuti kada je branič Splita Tomislav Radotić u kaznenom prostoru srušio Endrija Cekicija i pritom ga teže ozlijedio. Angelo Henriquez je bio precizan s bijele točke, a mladi Cekici je morao napustiti Maksimir u kolima hitne pomoći. U 34. minuti Paulo Machado je s centra dao odličnu loptu prema Junioru Fernandesu koji je krenuo sam prema vrataru Danijelu Zagorcu i znalački ga prebacio za 2-0.

Pred 2500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Batinić iz Osijeka.

U Rijeci su nogometaši Rijeke i koprivničkog Slaven Belupa igrali 1-1 (1-1), pa Riječani sve više zaostaju za vodećim Dinamom.

Rijeka nije uspjela slaviti na Kantridi protiv Slaven Belupa, iako je drugoplasirana momčad prvenstva uputila čak 33 udarca na utakmici, a gosti svega dva, ali su ipak uspjeli zabiti i doći do vrijednog boda u borbi za ostanak. Poveli su gosti u 32. minuti iz svojeg prvog pravog napada na utakmici, a preciznu akciju Slaven Belupa na dodavanje Marka Mirića okončao je pogotkom Ivan Parlov. Samo minutu kasnije Riječani su izjednačili efektnim pogotkom Španjolca Alexa Fernandeza čiji je udarac završio u samim rašljama gostujućih vrata. U drugom dijelu najveću je priliku za Rijeku propustio Josip Mišić, koji je pogodio vratnicu. Vodi Dinamo s 59 bodova, Rijeka je druga s 48 bodova, a Slaven Belupo je s 24. osvojenim bodom na šestom mjestu uspio preskočiti Split, koji je ostao na 23 boda.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Matoc iz Zaprešića.

Strijelci: 0-1 Parlov (32), 1-1 Alex (33)

Nogometaši Osijeka nastavljaju s odličnim igrama pod vodstvom novog trenera Ive Šuška.

U susretu 23. kola Prve HNL Osijek je na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici deklasirao Zagreb 4-0 osvojivši sedam od devet mogućih bodova otkako je Šušak preuzeo momčad. Otkako je Šušak stigao u Gradski vrt, Osijek je pobijedio Split 4-0, remizirao s Dinamom 1-1, te sada slavio protiv Zagreba (4-0). Junak utakmice bio je trostruki strijelac Aljoša Vojnović (60, 69, 83), a pogodak je postigao i Antonio Perošević (38).

Zagrebu je to bio drugi uzastopni domaći poraz uz razliku pogodaka 0-10. Prije dva tjedna u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je slavila 6-0.

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Hajduk i Zadar su pred 6.000 gledatelja na Poljudu odigrali 2-2 premda su gosti do 69. minute vodili 2-0.

Zadar je poveo u 12. minuti golom Drage Gabrića, a u šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Lovre Čirjak iz jedanaesterca. Pola sata prije kraja utakmice gosti su imali vodstvo 2-0 i nevjerojatnu priliku kada su Zadrani krenuli prema Kaliniću četiri na jedan. Pešić je mogao birati kome će dodati, no bio je sebičan i Kalinić je obranio njegov udarac. Kazna je stigla u 69. minuta kada je Andrija Balić smanjio, a u 76. minuti je Anton Maglica izjednačio. Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva).