Dovršenim kriminalističkim istraživanjem nad 40-godišnjakom i 41-godišnjakom utvrđena je sumnja da su počinili kazneno djelo teške krađe u pokušaju.
Naime, u nedjelju 7. rujna oko 22:30 sati u Čakovcu, u Ulici Josipa Kozarca, pokušali su nasilno iščupati metalnu kasu koja je bila fiksirana na betonsku podlogu štanda za prodaju poljoprivrednih proizvoda. U namjeri nisu uspjeli, ali su iz solarnog panela iščupali električni kabel koji je napajao nadzornu kameru.
Nedugo nakon dojave građanina, policijski službenici Policijske postaje Čakovec pronašli su dvojicu muškaraca u blizini mjesta događaja. Odmah su uhićeni i privedeni u policijsku postaju.
Policija zahvaljuje građaninu na pravovremenoj dojavi, ističući kako je suradnja policije i građana ključna za sigurnost zajednice. Protiv osumnjičenih bit će podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu zbog počinjenja kaznenog djela teške krađe u pokušaju.
