Policijski službenici su u ponedjeljak, 22. lipnja oko 2.15 sati, u Ulici Vilka Panaca u Petrinji zaustavili motocikl sisačkih registracijskih oznaka kojim je upravljao 22-godišnjak.
Tijekom kontrole vozač je podvrgnut preliminarnom testiranju na prisutnost droga u organizmu, koje je pokazalo da upravlja pod utjecajem opojnih sredstava. Nakon toga odbio je vađenje krvi i urina radi daljnje analize.
Zbog opasnosti da bi mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, policijski službenici smjestili su ga u posebnu prostoriju nadležne policijske postaje do prestanka djelovanja opojnog sredstva.
Protiv 22-godišnjaka će zbog počinjenog prekršaja biti podnesen optužni prijedlog nadležnom Općinskom sudu.
