Rukometaši Siska srebrni na Državnoj završnici u Splitu

850

Sisački rukometaši 2002. godište nastupili su na državnoj završnici Sportskih igara mladih u Splitu. Unatoč tome što se ekipa tek okupila te zaigrala prvi put zajedno osvojili su odličje.
Rukometaši su igre započeli utakmicom protiv ekipe Preloga i slavili rezultatom 24:15.  Tom pobjedom Sisak je osigurao polufinale protiv Viro Virovitice gdje su od samog početka dečki nametnuli svoj ritam igre i tada rezultat uopće nije bio upitan. Sisčani su slavili s visokih 24:13 i tako se plasirali u finale gdje ih je čekala ekipa Akademije Balić-Metličić. Nažalost, tu utakmicu su Siščani izgubili. Početak nije bio dobar, par tehničkih grešaka je odvuklo domaću ekipu na +2 gola prednosti, ali nizom od par dobrih obrana sisačkog golmana, vratili su se u igru i uspjeli izjednačiti. Domaćini koriste igrača više i odlaze na poluvrijeme s visokih 9:6. Drugo poluvrijeme je donijelo ponovnu neizvjesnost do samoga kraja kada je Sisak u zadnje dvije minute igre došao na izjednačen rezultat (13:13) i priliku da zabiju za vodstvo, ali fenomenalnom obranom domaćeg golmana nastupila je golijada što uz niz tehničkih grešaka u napadu donosi krajnji rezultat 16:13 za domaću ekipu Splita. Unatoč tom porazu dečki su bili izuzetno fer i korektni, zadovoljni i sretni na osvojenoj medalji.