Gradonačelniku Siska Domagoju Orliću danas je u Novskoj uručen ugovor za projekt „Razvoj zelene infrastrukture u Gradu Sisku“, čime je službeno započela provedba jednog od značajnijih projekata uređenja javnih i zelenih površina na području grada.

Ugovor je uručio potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić. Projekt je ukupno vrijedan gotovo 3 milijuna eura, a oko 2,2 milijuna eura osigurano je iz bespovratnih sredstava Europske unije kroz Program Konkurentnost i kohezija 2021. – 2027.
Projektom će se urediti približno 30.000 četvornih metara javnih i zelenih površina u Lađarskoj ulici i Ulici grada Dubrovnika, s ciljem povećanja kvalitete života građana, očuvanja okoliša i prilagodbe klimatskim promjenama.

U Lađarskoj ulici planirana je izgradnja pješačko-biciklističke staze, modernog dječjeg igrališta s devet funkcionalnih zona, prostora za odmor i rekreaciju te krajobrazno uređenje parkovnih površina. U sklopu projekta bit će posađeno 126 novih stabala i čak 7.796 grmova.
U Ulici grada Dubrovnika predviđeno je uređenje zelenih površina i pješačkih staza, izgradnja dječjeg igrališta i rekreacijskih sadržaja, postavljanje urbane opreme te sadnja 63 nova stabla i 198 grmova.
– Ovaj projekt donosi konkretna ulaganja u javne prostore koje će koristiti sve generacije naših sugrađana. Uređenjem novih zelenih površina, staza, igrališta i prostora za rekreaciju stvaramo kvalitetnije i ugodnije okruženje za život te nastavljamo graditi zeleniji i otporniji Sisak – rekao je gradonačelnik Domagoj Orlić.

Provedbom projekta Grad Sisak nastavlja ulagati u održivi razvoj, povećanje bioraznolikosti i stvaranje kvalitetnijih javnih prostora za svakodnevni život, rekreaciju i druženje građana svih generacija.
