HNL: Rezultati 30. kola

119

U dvoboju 30. kola Prve HNL u Zadru su nogometaši Dinama slavili protiv Zadra s 1-0 (0-0) pogotkom Marka Pjace pet minuta prije kraja dvoboja.

U vrlo slabom dvoboju na Stanovima Dinamo je u samoj završnici došao do pobjede pogotkom Pjace nakon proigravanja Fernandesa. Igrač Zadra Krstanović propustio je dvije velike prilike u drugom dijelu, pa je Zadar i dalje posljednji s istim brojem bodova kao i Osijek.

Pred 2500 gledatelja na stadionu Stanovi sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelac: 0-1 Pjaca (85)

Hajduk je kao gost pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici sa 2-0 (1-0).

Strijelci: 0-1 Mezga (17), 0-2 Tudor (49).

Pred 2.500 gledatelja sudio je Marić iz Daruvara.

Četvrti Hajduk sada ima 40 bodova, dva manje od treće Lokomotive, a tri više od petog Splita, dok je Slaven Belupo ostao sedmi sa 34 boda.

VEZANE VIJESTI
Petrinjska Mladost spremna za nove izazove

Rijeka je na Kantridi pobijedila Istru 1961 sa 3-0 (2-0).

Strijelci: 1-0 Tomasov (28), 2-0 Alex (33), 3-0 Tomasov (58).

Pred 2.500 gledatelja sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

U Splitu su nogometaši RNK Splita slavili protiv Osijeka s 3-2 (0-2), iako su gubili s 0-2 do 56. minute.

Osječani su sjajno otvorili utakmicu i poveli zgodicima Saše Aneffa i Marina Glavaša. U 56. minuti Dražen Bagarić je smanjio na 1-2, a u 72. je Saša Blagojević preciznim udarcem s 25 metara poravnao. Pobjedničćki zgoditak za Splićane dao je Albanac Sokol Cikalleshi pet minuta prije kraja.

PROSVJED RODITELJA NJEGOVATELJA Za državu smo zadnja rupa na svirali!

Pred 400 gledatelja na stadionu u Parku mladeži sudio je Vučkov iz Rijeke.

Strijelci: 0-1 Aneff (11), 0-2 Glavaš (13), 1-2 Bagarić (56), 2-2 Blagojević (72)

Zagreb je kao gost svladao Lokomotivu sa 2-1 (0-1).

Domaći su poveli preko Bartoleca (41), ali u nastavku su gosti ostvarili preokret golovima Jurendića (65-11m) i Stepčića (90).

Pred 500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Jović iz Zagreba.

REZULTATI UTAKMICA 30. KOLA PRVE HNL,
Petak:
Lokomotiva – Zagreb     1-2 (Bartolec 41 / Jurendić 65-11m, Stepčić 90)
Subota:
Split – Osijek          3-2 (Bagarić 56, Blagojević 72, Cikaleshi 85/ Aneff 11, Glavaš 13)
Zadar – Dinamo          0-1 (Pjaca 85)